Toen we ’s avonds terugkwamen bleek dat we vandaag 17 km hadden gewandeld. Het was m.a.w. een goed gevulde dag. Als eerste bezochten we de VanDusen Botanical Garden. In 1970 tekenden de Vancouver Foundation, de provinciale overheid van British Columbia en de stad Vancouver een overeenkomst om de financiering te verstrekken voor de ontwikkeling van een openbare tuin op een deel van de oude Shaughnessy-golfbaan. Die tuin, VanDusen Botanical Garden, is genoemd naar de lokale houtvester en filantroop Whitford Julian VanDusen. De botanische tuin opende op 30 augustus 1975 en wordt nog steeds gezamenlijk beheerd door de Vancouver Park Board en de Vancouver Botanical Gardens Association. Administratief personeel wordt ondersteund door ongeveer 1200 vrijwilligers en zes full-time tuiniers, met seizoensstagiaires die in de zomer assisteren. Na het bezoek aan de Butchart Garden in het begin van de reis waren we verwend, want de VanDusen was minder spectaculair. Niettemin, de perfecte plek om rust te vinden in een drukke wereldstad.
Een ritje met de taxi bracht ons terug naar Stanley Park, waar we het Vancouver Aquarium bezochten, het grootste aquarium in Canada. Het is de thuisbasis van meer dan 70.000 dieren waaronder dolfijnen, zeeotters, anaconda’s, palingen, kwallen en zo veel meer.
Daarna wandelden we naar Prospect Point voor een zicht op de stad. Te voet ging het dan in dalende lijn terug naar het hotel langs de mooie boulevard waarna we uiteindelijk de dag afsloten in een heerlijk restaurant met een mooi terras.